top of page

Moxo Dikkat Testi

Moxo Dikkat Testi Nedir ?

     MOXO klinik ve bilimsel olarak onaylanmış,  6-12 yaş aralığındaki çocuklarda ve 13-65 yaş arası ergen ve yetişkin breylerde kullanılmak üzere geliştirilmiş olan bir dikkat ölçme testidir. Dünya genelinde yüzbinlerce kez uygulanmış ve 30’dan fazla ülkede sıklıkla kullanılan güvenilir bir testtir. Moxo ile toplamda 420 tepki ve 420 tepkisizlik eylemi ölçülür. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite tanısının koyulmasına yardımcı olması nedeniyle de sıklıkla tercih edilir.

Moxo Dikkat Testi Nasıl Çalışır ?
 

          MOXO, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğunun dört ana belirtisi olan dikkat eksikliği, zamanlama problemi, dürtüsellik ve hiperaktivitenin bilgisayar üzerinden, görsel ve işitsel çeldiriciler eşliğinde ölçülmesini sağlar. Testi alan kişilerden belirli bir hedef ortaya çıktığında yanıt vermesi, bunun dışındakileri ise yanıtsız bırakması söylenir. Bununla birlikte dikkat dağınıklığı testi bu işlemi yaparken katılımcının görsel ve işitsel çeldiricilerden nasıl etkilendiğini belirler. 
 

Testin Türü Nedir ?

 

Dikkat Testi

 

Moxo Dikkat Testi kimlere uygulanır ?

Bu test, 6-12 yaş aralığındaki çocuklarda dikkat dağınıklığı testi hiperaktivite testi, dürtüsellik ve zamanlama testi olarak kullanılır. Bununla birlikte 13-65 yaş arası ergen ve yetişkin bireylere de uygulanır.

 

Moxo Dikkat Testi nasıl uygulanır ?

Bu test, bireysel olarak uygulanır.

 

Moxo Dikkat Testi ne kadar sürede uygulanır ?

 

Test uygulaması bireysel olarak farklılık göstermek ile birlikte 15-18 dakika arasında tamamlanır.

Terapal Psikoloji MOXO Türkiyenin Resmi Test Merkezidir.

bottom of page