top of page

BOŞANMA
DANIŞMANLIĞI

Şüphesiz boşanma kararı, çiftlerin hayatlarında verdikleri en zorlu kararlardan bir tanesidir. Bu kararın her aşamasında hem çiftler hem de ailenin geri kalanı bir takım yaşantılardan geçmek durumda kalır. Sürecin bazı aşamalarıyla başlayan maddi sorunlar, evden ayrılma durumları, duygusal ve fiziksel olarak çiftlerin birbirlerine yabancılaşmaları, çevrelerinin yeniden şekillenmek zorunda kalması bunlardan birkaç tanesidir. Bu değişimlerden etkilenen bir unsur da çocuklardır. Ebeveynlerinin ayrılık kararı alması durumunda çocuklar genellikle kendilerini suçlarlar. Bu kararın çocuğa bildirilme şekli ve takınılan tavırların önemli olduğu unutulmamalıdır.

Boşanma bir çeşit kayıptır ve her kaybın yası tutulmalıdır.

Boşanma danışmanlığının en önemli amacı, danışmaya gelen çiftlerin kendileri için en doğru kararı almalarına yardımcı olmaktır. Bu açıdan çiftlerin arasındaki ilişkisel ve iletişimsel problemlerin güvenli bir ortamda konunun uzmanı eşliğinde yeniden gözden geçirilmesi, verilecek karar her ne olursa olsun bu kararın kendileri için en iyisi olduğuna emin olmaları açısından oldukça kıymetlidir. Her birey biricik ve özeldir, her ilişki ve boşanma da süreci de birey gibi özel ve çok yönlü bir süreçtir. Bu bilgiler ışığında danışanlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda danışma seanslarımız şekillendirilmektedir.

Hiçbir çift ayrılmak için evlenmez.

Gizliliğin Sınırları Nelerdir ?

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası emirlerince; kişinin kendisine veya bir başkasına yönelik zarar verme eğiliminin varlığı veya planının gündeme gelmesi halinde psikolog – psikolojik danışmanın bu durumu yetkili mercilere bildirme yükümlülüğü mevcuttur. Bunun dışında kalan her şeyin terapist ve danışan arasında özel ve gizli olarak kalması zorunludur.

Çalışma Saatlerimiz

Hafta içi:   10:00  -  19:00

Hafta sonu: 09:00  -  20:00

Remzi Oğuz Arık Mahallesi Paris Caddesi

No:49/B Daire3

0312 428 4487

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page