EVLİLİK & AİLE

DANIŞMANLIĞI

Aile danışmanlığı, sertifikasyon sürecinden geçmiş danışmanlar tarafından yürütülen ve fayda sağladığı akademik çalışmalar ile kanıtlanmış tekniklerin uygulandığı, kişiye ve dolayısıyla aileye özel şekillenen ve aile danışmanı tarafından yürütülen yapıcı bir süreçtir. Evlilik danışmanı aile bireyleri arasındaki iletişimsel ve ilişkisel problemlere farklı bir pencereden bakabilme imkanı sağlamasıyla, var olan sorunların ortadan kalkmasını veya büyümenin önüne geçilmesini sağlayabilir.

Doğru şartlar ve uzman desteğiyle aşılamaz gibi görünen sorunlara

çözüm bulunabilir.

İçinde yaşadığımız modern dünya ve getirileri, aile ilişkilerini daha karmaşık ve içinden çıkılması zor gözüken durumlara sürükleyebilir ve beklenmedik değişikliklere uyum sağlamada tüm aile zorlanabilir. Sebebi her ne olursa olsun aile üyeleri, karşılarına çıkan sorunlarla baş ederken, aile terapisti ile profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyabilir.

 

Evlilik terapisti kontrolünde çiftlerin evlilik ve aile hayatlarındaki, uyumsuzluk veya problemlerin kaynağının tespiti ile başlayan süreç, sorun teşkil eden durumun çözümlenmesi ve gerekiyorsa ilişkilerin yeniden düzenlenmesiyle devam eder. Bireylerin problem çözme becerileri kazanmasıyla, inşa edilen sağlıklı iletişim kanallarının gelecekte de işlevselliğini koruması için önleyici faaliyetler ile süreç tamamlanır.

Yardım Alabileceğiniz Başlıca Evlilik ve Aile Sorunları

Aile İçi İletişim Problemleri

Eşler Arasındaki Sorunlar

Evlilik ve Cinsellikle İlgili Sorunlar

Boşanmanın Çocuk Üzerindeki Etkisi

Aldatmayla İlişkili Sorunlar

Anne-Baba-Çocuk Arasında Yaşanan Problemler

Gelin–Kaynana Sorunları

Aileye Yeni Bir Üyenin Katılması

İkinci Evliliklerde Yaşanan Problemler

Şiddetli Geçimsizlik

Gizliliğin Sınırları Nelerdir ?

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası emirlerince; kişinin kendisine veya bir başkasına yönelik zarar verme eğiliminin varlığı veya planının gündeme gelmesi halinde psikolog – psikolojik danışmanın bu durumu yetkili mercilere bildirme yükümlülüğü mevcuttur. Bunun dışında kalan her şeyin terapist ve danışan arasında özel ve gizli olarak kalması zorunludur.

Çalışma Saatlerimiz

Hafta içi:   10:00  -  19:00

Hafta sonu: 09:00  -  20:00

Remzi Oğuz Arık Mahallesi Paris Caddesi

No:49/B Daire3

0312 428 4487

  • Facebook
  • Instagram

+90 (312) 428 44 87

+90 (312) 428 44 87

Hafta içi:    10:00 - 19:00 

Hafta sonu: 10:00 - 20:00 

  • Facebook
  • Instagram

Tüm Hakları Saklıdır

Terapal Psikoloji Logo.jpg