top of page

CİNSEL
DANIŞMANLIK

Hayatı olumsuz etkileyen cinsel sorunların hiç çözülemeyecek gibi hissettirdiğini ancak doğru yaklaşım ve çaba ile tamamen ortadan kalktığını biliyoruz.

Cinsel Danışmanlık Nedir ?

Cinsel danışmanlık insanların cinsel beceriler ve cinsellikten haz almakla ilgili karşılaştıkları problemleri aşmalarına yardımcı olmak, sağlıklı cinsel hayata adaptasyonu sağlamakla ilgilenen ve bu amaca ulaşmak için BDT ekolünün yapılandırılmış uygulamalarından faydalanan bir danışmanlık türüdür.

 

Cinsel danışmanlık, bu alanda eğitim almış uzmanlar tarafından yürütülen profesyonel bir süreçtir. Profesyonel danışmanlık süresi boyunca danışanlara sorun alanlarına yönelik eğitici okuma materyalleri ve eğitim videoları önerilebildiği gibi, hatalı bilgileri düzeltmek adına da seanslar esnasında cinsel eğitimler verilmektedir. Seanslar sorun alanına göre yapılandırılır ve danışmanlık sürecinin planlandığı gibi sonlanması ile yaşanan problemlerden kurtulmak mümkündür.

 

Bu süreçte danışanlarımız ile aramızdaki mahremiyete ve GİZLİLİK ilkesine uygun hareket etmeye son derece önem veriyoruz.

 

Cinsel danışmanlığa başvurmadan önce mutlaka; yaşadığınız probleme yönelik bir hekime (Üroloji Uzmanı veya Kadın Doğum Uzmanı) başvurunuz ve bu problemin bir hekim tarafından tedavi edilmesi gereken organik bir sebepten kaynaklanmadığından emin olunuz.

Cinsel Terapide Amaç Nedir ?

Cinsel danışmanlığın amacı çiftlerin önündeki engelleri ortadan kaldırmak, sağlıklı seks ve doğru birleşmenin önüne engel oluşturan kadın ve erkek disfonksiyonlarını bilişsel davranışçı teknikler ile elimine etmek, çiftlere yönelik cinsel eğitimlerle doğru bilinen yanlışları ortadan kaldırmak ve  cinsel doyum ve hazzı artırmaya yönelik çalışmalar yürütmektir.

 

Danışanın sorun alanına yönelik yapılandırılmış bilişsel ve davranışsal müdahaleler yapılırken, rahatlama ve gevşeme egzersizleri de öğretilir. Burada en çok önem verdiğimiz nokta, danışanların edindikleri bilgi ve becerileri, ileride sorunsuz olarak kendi hayatlarına empoze edebilmelerini sağlamaktır.

 

Bununla birlikte ileride karşılaşılabilecek problemlere karşı da önleyici faaliyetler yürütülür. Bu süreç danışman ve danışanlar arasında güvene ve gizliliğe dayalı terapotik ortam oluşturularak başlar.

Biliyoruz ki; Cinsellik sizi hazzın zirvesine de çıkarabilir, korkulu rüyanız haline de gelebilir.

Nasıl Yardım Alabilirim ?

Profesyonel yardım, destek ve danışmanlık için Online Danışmanlık hizmetine arzu ederseniz, Online Randevu butonuna tıklayıp ilgili hizmeti seçerek Online Randevu Al seçeğinden kendinize uygun bir planlama yapabilirsiniz.

 

Gizliliğin Sınırları Nelerdir ?

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası emirlerince; kişinin kendisine veya bir başkasına yönelik zarar verme eğiliminin varlığı veya planının gündeme gelmesi halinde psikolog – psikolojik danışmanın bu durumu yetkili mercilere bildirme yükümlülüğü mevcuttur. Bunun dışında kalan her şeyin terapist ve danışan arasında özel ve gizli olarak kalması zorunludur.

Çalışma Saatlerimiz

Hafta içi:   10:00  -  19:00

Hafta sonu: 09:00  -  20:00

Remzi Oğuz Arık Mahallesi Paris Caddesi

No:49/B Daire:3

0312 428 4487

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page